Update: 12-04-2026

We hebben een primeur! De eerste F22 is gespot in een boom!

Uit betrouwbare bron is vernomen dat, ondanks onorthodoxe pogingen om het toestel te redden, de F22 het in de boom toch gezelliger vond.

{pgslideshow id=16|delay=3000|image=O}

Update: 01-04-2026

Eindelijk is het dan zover. Na de steeds groter wordende spanning onder de deelnemers, kon er vandaag gebouwd worden. Om 18:00 uur werd de avond afgetrapt met een gezamenlijk frietje en snacks. Daarna werden de tafels snel geruimd om plaats te maken voor het bouwmateriaal. Geert en Rob hadden van tevoren alle bouwsetjes al netjes geordend klaar gezet voor de aanwezig deelnemers.

{pgslideshow id=14|delay=3000|image=O}

De aanloop was groot, het bouwlokaal bleek al snel te klein voor het aantal bouwers. Er werd daarom uitgeweken naar de kantine. Na een aantal uren bouwen verschenen de eerste creaties al. De bouw was eenvoudig, zeker onder begeleiding van de 2 initiatiefnemers.

Volgende week donderdag, 8 april, is de volgende bouwavond.

Update: 30-03-2026

Hallo Vossenjagers! Ik hoop dat jullie er net zoveel zin in hebben als wij!

Onze voorbereidingen zitten erop en we hebben zin in de bouwmomenten met jullie! Woensdag is het al de eerste bouwavond. We hebben ons best gedaan om de kosten zo laag mogelijk te houden, namelijk €9,05 per toestel. Deze kunnen bij Rob betaald worden bij het afhalen van een toestel.

{pgslideshow id=12|delay=3000|image=O}
Voor de volledigheid: op de website van Apollo (zie de update van 21-03-2026) staat het document wat er allemaal in de bouwkit zit en wat je nodig hebt.

Een aantal leden zal gezamenlijk om 18:00 uur een frietje in het verenigingslokaal eten. Wil je aansluiten? Geef dit dan uiterlijk dinsdag via de WhatsApp-groep 'Vossenjacht 2026' door.

Update: 21-03-2026

Het is al weer even stil. Ligt niet aan de initiatiefnemers, maar aan de webbeheerder. Maar er is weer nieuws!

De lijst met benodigdheden is nu definitief. Hieronder kun je deze inzien.

F22 Benodigdheden

Update: 01-03-2026

Voor iedereen die het gemist heeft, afgelopen zondagochtend hebben Geert en ik (Rob) gevlogen met de F22.

ZvkF5dy9n2g
Het was even finetunen, onzekerheden uitgesproken en toen ...gas erop... Beide hadden we een andere invalshoek met opbouw om zo te zien wat de verschillen waren.

  • Geert: 3s 2200kv 2200 mAh lipo
  • Rob: 4s 2750kv 5000 mAh li-ion. 316 gram

Het vliegtuig van Geert liet een mooi zweefgedrag zien waarin de snelheid wat lager lag. Het zwaartepunt kregen we uiteindelijk op orde door een 4s 3300 mAh (volgens de specificaties 365 gram) te gebruiken waarin zowel het stuwvermogen als gewicht werd verhoogd. Een 3s is een no-go met dit toestel zonder optische aanpassingen. Hiervoor wordt met de bouw niet gekozen.

Bij het toestel van Rob was het zwaartepunt goed. Snelheid en stuwvermogen waren meer dan nodig voor dit speelse toestel. Het totaalgewicht ligt aan de hoge kant, maar maakt het extra stuwvermogen en de vliegtijd meer dan goed.

Conclusie

  • Zorg voor minimaal 1 kg stuwdruk, of kies simpel uit de documentatie opties met bijbehorende motor regelaar (ESC).
    Ik heb een losse programmer waarmee we de regelaar naar behoefte in kunnen regelen. Dit is nodig i.v.m. het hoge toerental van de motor.
  • 4s of 6s (volgens documentatie) kan beide. De stuwdruk is nagenoeg gelijk, amperage is natuurlijk wat lager bij de 6s met een lagere kv waarde.
    Het accugewicht is bepalend voor het goed vliegen van het toestel. Een gewicht tussen de 316 en 385 gram hebben we goede ervaringen. Baseer hierop je accukeuze.

We passen deze week de specificaties aan en dan kunnen ook de accu's gematcht worden met de bouw. We hopen dat jullie er net zoveel zin in hebben als wij.

Wordt vervolgd!!

{pgslideshow id=11|delay=3000|image=O}

Update: 25-02-2026

De toestellen zijn testklaar.

Update: 20-02-2026

Bij deze de eerste versie van de bestellijst voor de F22.

Zwaartepunt en rolroeruitslagen moeten nog bepaald worden. Klik op onderstaande afbeelding om de bestellijst in te zien.

F22 Benodigdheden

Update: 19-02-2026

Op dit moment hebben we 2 toestellen zo goed als klaar om te vliegen en testen/aanpassen.

We hebben een bestellijst gemaakt voor de materialen, electronica als voorbeeld wat je kan gebruiken voor dit toestel (krachtige setups). Hiermee kan je alvast je onderdelen die je nog niet hebt bestellen of controleren of je alles hebt klaar liggen.

Zodra wij klaar zijn met laseren (± 4 weken) kan je meteen aan de slag met het opbouwen van jouw F-22.

Update: 18-02-2026

Alstublieft, 2 toestellen zo goed als vliegklaar:

{pgslideshow id=7|delay=3000|image=O}

Update: 08-02-2026
  • Aangepaste model voor de eerste keer schaal 1:1 gelaserd
  • Gebouwd, bekeken en verbeteringen genoteerd
  • Laserafstellingen geoptimaliseerd

De tekening is aangepast op basis van een bestaande F-22-tekening. Achteraf gezien hadden we ’m misschien beter helemaal vanaf nul kunnen tekenen… maar hé, dat is dan mooi iets voor 2027 😉. Voor nu is dit een prima basis om samen te bouwen en te leren.

We maken gebruik van 3D-geprinte onderdelen die zo in de romp passen. Met hotglue als snelle en simpele verbinder zitten motor, servo’s en andere componenten er zo in. Snel bouwen, makkelijk repareren.

Om het extra laagdrempelig te houden is er een Excel-document met twee opties 4s en 6s voor goede, betaalbare componenten die binnenkort in de GePo wordt gezet. Gewoon kiezen wat past, of natuurlijk je eigen invulling eraan geven.

We gaan een aantal woensdagavonden bij Apollo plannen waarop we samen aan dit project bouwen. Over de exacte data en invulling wordt nog bericht.

Het doel blijft simpel: maximale fun voor minimale prijs. Samen bouwen, samen vliegen en vooral samen plezier maken met een F-22 die je zonder stress de lucht in durft te gooien.

{pgslideshow id=5|delay=3000|image=O}

Update: 15-01-2026
  • Zwart is prachtig te laseren
  • Verbeteringen besproken en alles wat we in de tekening kunnen verwerken wordt doorgevoerd
  • schaal 1/2 model gemaakt. 

Volgende stap tekening updaten en 1/1 model maken, wordt vervolgd...

{pgslideshow id=6|delay=3000|image=O}

05-01-2026: het begin

Het idee ontstond heel simpel: samen een F-22 RC-vliegtuig bouwen dat voor iedereen leuk en haalbaar is. Met gelaserd hout en gelaserd foam maken we een stoer straaljager-model, zonder ingewikkelde technieken of hoge kosten. Zo willen we het bouwen binnen de club echt een frisse wind geven: minder drempels, meer en makkelijker bouwen.

Er werd massaal aan deze spontane oproep gehoor gegeven: 26 leden wilden wel hieraan meedoen, waarvan 5 personen het eerst met hun partner moesten overleggen. Werk aan de winkel dus voor de initiatiefnemers...